O chatě u vody
Proč byste měli zavítat právě k nám

Chata  se nachází v klidné osadě na poloostrově v blízkosti Hřiměždic. Byla vystavěna v roce 1970, ale v roce 2016 byla důkladně upravena a na jejím zvelebování nepřestáváme pracovat. 

Před chatou je vlastní písečná pláž s pozvolným vstupem do vody, a s ohništěm. K odpočinku s výhledem na řeku láká velká terasa s grilem. Na zahradě je pergola s posezením porustající révou, rostou zde bylinky a levandule. Pro aktivní hosty je k využití petanque, kánoe, veslice a za poplatek i šlapadlo. V přehradě lze rybařit, mezi nejčastější úlovky zde patří kapři a amuři, ale jsou tu i štiky, candáti a sumci.  Koupat se můžete, kromě přehrady, i  v 2km vzdáleném Kujalově lomu o houbce 40m, kde je bar a možnost skákat do vody. Na přelomu července a srpna se zde pravidleně konají závody ve skocích do vody High Jump.

Po domluvě je možné objednat si kotlíkový guláš, perkelt, květovou špičku, grilování či jinou pochoutku od vyhlášeného kuchaře Emila.

V okolí je mnoho míst, které zvou k návštěvě, mezi jinými Ztracená pěšinka, Albertoby skály, skanzen ve Vysokém Chlumci, zámek Vrchotovy Janovice či Dobříš anebo Svatá Hora a Hornické muzeum v Příbrami. Ale můžeme vám slíbit, že když přijedete, nebude se vám nikam chtít, neboť je tu kouzelně.

Jak se u nás vyspíte?

Samozřejmě dobře, noci jsou zde tiché, vzduch voňavý, jen ráno vás bude budit zpěv ptáků.

V hlavní obytné místnosti v přízemí,  jsou dvě samostatná lůžka s vlastními skříňkami. V obýváku je též gauč, který je možné využít jako plnohodnotné lůžko.

Podkrovní ložnice orientovaná na zahradu je vybavená dvoulůžkem o šíři 180cm, křeslem a nočním stolkem. Lůžko lze rozdělit na dvě samostatná. V předpokoji jsou další úložné prostory.

V útulném pokojíku s malým oknem směrem k řece a lůžkem o šíři 130cm se vyspí i dvě osoby.

Jaké je to uvnitř?

Kuchyň je plně vybavená nádobím, disponuje plynovým sporákem s troubou a plynovou lednicí.

V obývacím prostoru je posezení s krbovými kamny, gauč a skříň. 

Koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou je přístupná z terasy.